Insignum Magazyny Konsygnacyjne

W INSIGNUM Sprzedaż Hurtowa stworzono mechanizm pozwalający na obsługę magazynów producenckich (konsygnacyjnych).                     

 
Obsługa polega na:
 
  • stosownym oddzieleniu tych magazynów od magazynów „własnych”
  • automatycznym pobieraniu towarów z magazynu konsygnacyjnego na magazyn własny w trakcie sprzedaży/wydawania towarów dla klientów.
 
Wystawiając  faktury, WZ-tki  w magazynie własnym jeżeli zabraknie na nim towaru a jest ten towar dostępny na magazynie konsygnacyjnym – INSIGNUM Sprzedaż Hurtowa proponuje „ściągnięcie” towaru z magazynu konsygnacyjnego. Odbywa się to automatycznie, bez konieczności „wychodzenia” z wystawianego dla klienta dokumentu.
 
Pobieranie towaru z magazynu konsygnacyjnego odbywa się z wykorzystaniem pary dokumentów: 
„WZN” – wydanie z magazynu konsygnacyjnego
„PZN” – przyjęcie z magazynu konsygnacyjnego
 
Aby niepotrzebnie nie mnożyć dokumentów, dla potrzeb pobieranych pozycji – tworzymy dla danego producenta jedną parę WZN -> PZ.
 
Po włączeniu modułu w słowniku magazynów możemy tworzyć magazyny obce, które dodatkowo będą pełniły rolę magazynów konsygnacyjnych.
Każdemu z takich magazynów przy pisujemy „kontrahenta powiązanego” decydując o tym, którego dostawcy (producenta) jest to magazyn.
 
W celu prawidłowej obsługi firm wielooddziałowych (gdzie może być wiele magazynów danego producenta) wprowadzono mechanizm wiązania magazynów własnych z magazynami konsygnacyjnymi.
Powiązanie to ustala z jakiego magazynu konsygnacyjnego będą „dobierane” towary w sytuacji gdy nie będzie ich na stanie magazynu własnego.
 


 

 

      Sprawdź także:

 

 

 


Zachęcamy do spotkania z naszym konsultantem, który przybliży korzyści jakie mogą Państwo odnieść z wdrożenia systemu. Indywidualne spotkanie pozwoli na poznanie Państwa potrzeb i prezentację systemu.

Prosimy o kontakt pod numerem telefonu  (41) 367 89 55, (41) 367 89 30, (41) 367 85 28 lub e-mail: insignum@infover.pl